INSTYTUT POWIEK BILKIEWICZ

Jesteśmy placówką medyczną specjalizującą się w chirurgii powiek. Wykonujemy zabiegi z zakresu plastyki powiek górnych, plastyki powiek dolnych, usuwania drobnych zmian w okolicach oczu, leczeniu Zespołu Suchego Oka, leczenia ptozy i chirurgii dróg łzowych.

POZNAJ NASZYCH LEKARZY

Lek. Anna Maria Bilkiewicz
Lek. Anna Maria Bilkiewicz

okulista, chirurg okuloplastyczny

Lek. Monika Jewusiak-Rogulska
Lek. Monika Jewusiak-Rogulska

okulista, specjalista chirurgii powiek

Lek. Magdalena Dąbrowska
Lek. Magdalena Dąbrowska

okulista, specjalista chirurgii powiek

Ukończyłam Akademię Medyczną w Warszawie, trakcie studiów odbywałam praktyki zagraniczne m.in. w Stanach Zjednoczonych w jednym z największych ośrodków referencyjnych w zakresie pediatrii Gillette Speciality Health Centre w Minnesocie oraz w Departamencie Zdrowia Publicznego i Epidemiologii w Australii. Specjalizację w zakresie okulistyki odbyłam w Klinice Chorób Oczu CMKP w Warszawie pod kierownictwem prof. Iwony Grabskiej-Liberek oraz w Klinice Dietrich-Bonhoeffer w Neubrandenburgu w Niemczech pod kierownictwem prof. Helmuta Hoh.

W trakcie specjalizacji odbywałam staże zagraniczne oraz pracowałam w Londynie w szpitalu uniwersyteckim Epsom i St. Helier oraz prestiżowym ośrodku okulistycznym Moorfields Eye Hospital.

Zawdzięczam swój sukces zawodowy ogromnej pracowitości i wyjątkowej konsekwencji w realizacji wyzwań życiowych i zawodowych. Okulistyką zajmuję się od 17 lat. Ponad 12 lat praktyki poświęciłam okuloplastyce, która stała się moją pasją.

W 2015 r. ukończyłam półtoraroczą podspecjalizację z okuloplastyki w Szpitalu Uniwersyteckim w Oksfordzie pod kierownictwem Mr. Jonthna Norissa uznawanego za jednego z najlepszych chirurgów rekonstrukcyjnych powiek oraz specjalistę w dziedzinie leczenia orbitopatii tarczycowej. W trakcie pobytu w Oksfordzie przeprowadziłam ponad 650 operacji.

Zawsze stawiam na indywidualny kontakt z pacjentem ponad standardową diagnozę i schematy myślenia medycznego. To właśnie pobyt i praca w ośrodkach zagranicznych były dla mnie głównym źródłem inspiracji wyboru ścieżki zawodowej.

Jestem autorką wielu doniesień zjazdowych, a swoją wiedzę na bieżąco pogłębiam, uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i kongresach zagranicznych.

Chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi lekarzami. Zapraszam na organizowane przeze mnie warsztaty i kursy. Więcej informacji w zakładce KURSY.

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Wykształcenie specjalizacyjne z zakresu okulistyki zdobyłam jako lekarz rezydent w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu oraz a stażach lokalnych i zagranicznych.

Tytuł Specjalisty Chorób Oczu uzyskałam w 2016 roku.

Jestem uczestniczką i prelegentką zjazdów i szkoleń naukowych oraz autorką artykułów do czasopism medycznych.

Ukończyłam studia na kierunku lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w 2012 roku.

Po odbyciu stażu podyplomowego rozpoczęłam specjalizację w dziedzinie okulistyki w Klinice Chorób Oczu Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Dr A. Jurasza w Bydgoszczy, którą od 2015 roku kontynuuję, pracując w Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Chirurgią interesuję się od czasu studiów, a pasję do okuloplastyki zaszczepiła we mnie dr Anna Maria Bilkiewicz, dzięki której wdrażam nowe metody operacyjne.

Poza chirurgią okuloplastyczną na co dzień zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób oczu.