PTOZA – SZKOLENIE DLA LEKARZY

Kurs ptozy jest skierowany do lekarzy, którzy chcą nabyć umiejętności, które pozwolą im samodzielnie wykonywać zabiegi chirurgiczne korekcji ptozy na mięśniu dźwigaczu i dołączyć je do zakresu swoich usług.

80% PRAKTYKI, 20% TEORII

Stawiamy na praktykę, dlatego nasz kurs ptozy w większości jest poświęcony intensywnym ćwiczeniom praktycznym. Część teoretyczna obejmuje m.in. takie zagadnienia jak:

– rodzaje ptozy (anatomiczne, fizjologiczne i chirurgiczne)
– badanie wstępne i kwalifikacja do zabiegu ptozy
– korekcji ptozy przez skrócenie mięśnia dźwigacza (anterior approch)
– korekcja ptozy przez plikację mięśnia dźwigacza przezspojówkowo.

Po każdym bloku teoretycznym zaplanowany jest blok praktyczny, podczas którego każdy z uczestników samodzielnie ćwiczy zdobyte umiejętności pod czujnym okiem prowadzącego, przeprowadzając zabiegi na preparatach zwierzęcych. Część praktyczna obejmuje m.in. takie zagadnienia jak:

– korekcja ptozy – plikacja mięśnia dźwigacza przezspojówkowo
– korekcja ptozy – skrócenie mięśnia dźwigacza (anterior approch)

Po zakończeniu części teoretycznej i praktycznej kursu na sali wykładowej rozpoczyna się II część praktyczna na sali operacyjnej, podczas której uczestnicy obserwują z bliska mikrochirurgiczny zabieg korekcji ptozy wykonywany przez specjalistę chirurgii okuloplastycznej.

DODATKOWE INFORMACJE

Kursy prowadzone są w kameralnych 4-5 osobowych grupach.
W ramach kursu każdy uczestnik otrzymuje:

pakiet powitalny
– nieograniczoną ilość preparatów zwierzęcych do dyspozycji (podczas ćwiczeń praktycznych)
– certyfikat (na życzenie również w języku angielskim i niemieckim) + punkty edukacyjne
– praktyczne materiały edukacyjne w formie cyfrowej
– całodzienny catering – przerwy kawowe (selekcja kaw i herbat, słodkości), zimne przekąski „finger-food”, dwudaniowy LUNCH (w opcji standardowej lub wegetariańskiej)

PROWADZĄCA

lek. Anna Maria Bilkiewicz

Kierownikiem naukowym kursu, a zarazem prowadzącą jest lek. Anna Maria Bilkiewicz – chirurg okuloplastyczny i okulista. Pani Doktor jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie, co więcej w trakcie studiów odbyła praktyki zagraniczne m.in. w Stanach Zjednoczonych w Gilette Speciality Health Centre w Minnesocie oraz w Departamencie Zdrowia Publicznego i Epidemiologi Australii.

lek. Anna Maria Bilkiewicz specjalizację w zakresie okulistyki odbyła w Klinice Chorób Oczu CMKP w Warszawie oraz w Klinice Dietrich-Bonhoeffer w Neubrandenburg. W trakcie specjalizacji odbywała staże i pracowała w Londynie w Szpitalu St. Helier, Szpitalu Uniwersyteckim Epsom oraz ośrodku okulistycznym Moorfields Eye Hospital.

Okulistyką zajmuje się od 19 lat, od początku poświęciła się okuloplastyce, która stała się jej największą pasją.

Lek. Anna Maria Bilkiewicz