PTOZA – PODWIESZENIE NA TAŚMACH – SZKOLENIE DLA LEKARZY

Kurs ptozy na taśmach jest skierowany do lekarzy, którzy chcą nabyć umiejętności, które pozwolą im samodzielnie wykonywać zabiegi chirurgiczne korekcji ptozy z podwieszeniem na taśmach i dołączyć je do zakresu swoich usług.

80% PRAKTYKI, 20% TEORII

Stawiamy na praktykę, dlatego nasz kurs ptozy w większości jest poświęcony intensywnym ćwiczeniom praktycznym. Część teoretyczna obejmuje m.in. takie zagadnienia jak:

– wskazania do zabiegu ptozy z podwieszeniem na taśmach
– korekcja ptozy z podwieszeniem na taśmach
– omówienie przypadków
– Q&A – ciekawe przypadki okuloplastyczne

Po zakończeniu części teoretycznej kursu na sali wykładowej rozpoczyna się I część praktyczna na sali operacyjnej, podczas której uczestnicy obserwują z bliska mikrochirurgiczny zabieg korekcji ptozy z podwieszeniem na taśmach wykonywany przez specjalistę chirurgii okuloplastycznej.

Po zakończeniu zabiegu kursanci mają możliwość pracy własnej z preparatami zwierzęcymi i omówienia operacji i własnych przypadków.

DODATKOWE INFORMACJE

Kursy prowadzone są w kameralnych 4-5 osobowych grupach.
W ramach kursu każdy uczestnik otrzymuje:

pakiet powitalny
– nieograniczoną ilość preparatów zwierzęcych do dyspozycji (podczas ćwiczeń praktycznych)
– certyfikat (na życzenie również w języku angielskim i niemieckim) + punkty edukacyjne
– praktyczne materiały edukacyjne w formie cyfrowej
– całodzienny catering – przerwy kawowe (selekcja kaw i herbat, słodkości), zimne przekąski „finger-food”, dwudaniowy LUNCH (w opcji standardowej lub wegetariańskiej)

PROWADZĄCA

lek. Anna Maria Bilkiewicz

Kierownikiem naukowym kursu, a zarazem prowadzącą jest lek. Anna Maria Bilkiewicz – chirurg okuloplastyczny i okulista. Pani Doktor jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie, co więcej w trakcie studiów odbyła praktyki zagraniczne m.in. w Stanach Zjednoczonych w Gilette Speciality Health Centre w Minnesocie oraz w Departamencie Zdrowia Publicznego i Epidemiologi Australii.

lek. Anna Maria Bilkiewicz specjalizację w zakresie okulistyki odbyła w Klinice Chorób Oczu CMKP w Warszawie oraz w Klinice Dietrich-Bonhoeffer w Neubrandenburg. W trakcie specjalizacji odbywała staże i pracowała w Londynie w Szpitalu St. Helier, Szpitalu Uniwersyteckim Epsom oraz ośrodku okulistycznym Moorfields Eye Hospital.

Okulistyką zajmuje się od 19 lat, od początku poświęciła się okuloplastyce, która stała się jej największą pasją.

Lek. Anna Maria Bilkiewicz