BLEFAROPLASTYKA – PLASTYKA POWIEK – KURS ZAAWANSOWANY – SZKOLENIE DLA LEKARZY

Kurs plastyki powiek na poziomie zaawansowanym jest skierowany do lekarzy, którzy chcą podszlifować swoje techniki operacyjne, poznać nowe triki zabiegowe i zaawansowane zagadnienia dotyczące plastyki powiek górnych oraz plastyki powiek dolnych.

80% PRAKTYKI, 20% TEORII

Stawiamy na praktykę, dlatego nasz kurs blefaroplastyki w większości jest poświęcony intensywnym ćwiczeniom praktycznym. Część teoretyczna obejmuje m.in. takie zagadnienia jak:

– anatomia powiek w ujęciu praktycznym – znieczulenie i niezbędne wyposażenie
– Badanie i kwalifikacja do zabiegów plastyki powiek
– triki zabiegowe i omówienie operacji

Po bloku teoretycznym zaplanowany jest blok praktyczny, podczas którego kursanci uczestniczą w zabiegach (plastyka powiek górnych i plastyka powiek dolnych) na sali operacyjnej i z bliska obserwują mikrochirurgiczny zabieg wykonany przez specjalistę chirurgii okuloplastycznej.

Po zakończonych zabiegach odbywa się sesja Q&A, podczas której uczestnicy mogą zadawać pytania (istnieje również możliwość pokazania i opowiedzenia o swoich przypadkach, aby omówić je z prowadzącym).

Co więcej dzięki obecności modela kursanci mają możliwość samodzielnie zbadać i obrysować Pacjenta.

DODATKOWE INFORMACJE

Kursy prowadzone są w kameralnych 4-5 osobowych grupach.
W ramach kursu każdy uczestnik otrzymuje:

– pakiet powitalny
– certyfikat (na życzenie również w języku angielskim i niemieckim) + punkty edukacyjne
– praktyczne materiały edukacyjne w formie cyfrowej
– całodzienny catering – przerwy kawowe (selekcja kaw i herbat, słodkości), zimne przekąski „finger-food”, dwudaniowy LUNCH (w opcji standardowej lub wegetariańskiej)

PROWADZĄCA

lek. Anna Maria Bilkiewicz

Kierownikiem naukowym kursu, a zarazem prowadzącą jest lek. Anna Maria Bilkiewicz – chirurg okuloplastyczny i okulista. Pani Doktor jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie, co więcej w trakcie studiów odbyła praktyki zagraniczne m.in. w Stanach Zjednoczonych w Gilette Speciality Health Centre w Minnesocie oraz w Departamencie Zdrowia Publicznego i Epidemiologi Australii.

lek. Anna Maria Bilkiewicz specjalizację w zakresie okulistyki odbyła w Klinice Chorób Oczu CMKP w Warszawie oraz w Klinice Dietrich-Bonhoeffer w Neubrandenburg. W trakcie specjalizacji
odbywała staże i pracowała w Londynie w Szpitalu St. Helier, Szpitalu Uniwersyteckim Epsom oraz ośrodku okulistycznym Moorfields Eye Hospital.

Okulistyką zajmuje się od 19 lat, od początku poświęciła się okuloplastyce, która stała się jej największą pasją.

Lek. Anna Maria Bilkiewicz