BLEFAROPLASTYKA – PLASTYKA POWIEK – KURS PODSTAWOWY – SZKOLENIE DLA
LEKARZY

80% PRAKTYKI, 20% TEORII

Kurs plastyki powiek na poziomie podstawowym jest skierowany do lekarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z plastyką powiek, chcą nabyć umiejętności, które pozwolą im samodzielnie wykonywać zabiegi z zakresu blefaroplastyki i dołączyć ją do zakresu swoich usług

Stawiamy na praktykę, dlatego nasz kurs blefaroplastyki w większości jest poświęcony intensywnym ćwiczeniom praktycznym. Część teoretyczna obejmuje m.in. takie zagadnienia jak:

– wprowadzenie do zabiegów blefaroplastyki (plastyka powiek górnych i plastyka powiek dolnych) – anatomia i istotne wymiary,
– etapy zabiegu – farmakologia, narzędzia i materiały niezbędne do zabiegu,
– powikłania po blefaroplastyce powiek górnych i dolnych.

Po każdym bloku teoretycznym zaplanowany jest blok praktyczny, podczas którego każdy z uczestników samodzielnie ćwiczy zdobyte umiejętności pod czujnym okiem prowadzącego, przeprowadzając zabiegi na preparatach zwierzęcych. Część praktyczna obejmuje m.in. takie zagadnienia jak:

– plastyka powiek górnych,
– plastyka powiek dolnych.

Co więcej dzięki obecności modela kursanci mają możliwość samodzielnie zbadać i obrysować Pacjenta.

DODATKOWE INFORMACJE

Kursy prowadzone są w kameralnych 4-5 osobowych grupach.
W ramach kursu każdy uczestnik otrzymuje:

– pakiet powitalny
– nieograniczoną ilość preparatów zwierzęcych do dyspozycji (podczas ćwiczeń praktycznych)
– certyfikat (na życzenie również w języku angielskim i niemieckim) + punkty edukacyjne
– praktyczne materiały edukacyjne w formie cyfrowej
– całodzienny catering – przerwy kawowe (selekcja kaw i herbat, słodkości), zimne przekąski „finger-food”, dwudaniowy LUNCH (w opcji standardowej lub wegetariańskiej)

PROWADZĄCE

lek. Anna Maria Bilkiewicz

Kierownikiem naukowym kursu jest lek. Anna Maria Bilkiewicz – chirurg okuloplastyczny i okulista. Pani Doktor jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie, co więcej w trakcie studiów odbyła praktyki zagraniczne m.in. w Stanach Zjednoczonych w Gilette Speciality Health Centre w Minnesocie oraz w Departamencie Zdrowia Publicznego i Epidemiologi Australii.

lek. Anna Maria Bilkiewicz specjalizację w zakresie okulistyki odbyła w Klinice Chorób Oczu CMKP w Warszawie oraz w Klinice Dietrich-Bonhoeffer w Neubrandenburg. W trakcie specjalizacji odbywała staże i pracowała w Londynie w Szpitalu St. Helier, Szpitalu Uniwersyteckim Epsom oraz ośrodku okulistycznym Moorfields Eye Hospital.

Okulistyką zajmuje się od 19 lat, od początku poświęciła się okuloplastyce, która stała się jej największą pasją.

Lek. Anna Maria Bilkiewicz
Lek. Monika Jewusiak-Rogulska

lek. Monika Jewusiak-Rogulska

Prowadzącą kurs blefaroplastyki na poziomie podstawowym jest lek. Monika Jewusiak-Rogulska – absolwentka Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pani Doktor wykształcenie specjalizacyjne z zakresu okulistyki zdobyła jako lekarz rezydent w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu oraz na stażach lokalnych i zagranicznych. Co więcej jest uczestniczką i prelegentką zjazdów i szkoleń naukowych oraz autorką artykułów do czasopism medycznych.

lek. Monika Jewusiak-Rogulska od kilkunastu lat interesuje się zagadnieniami chirurgii powiek i kształci w tym kierunku pod okiem swojej mentorki lek. Anny Marii Bilkiewicz oraz w ośrodkach zagranicznych m.in. w Barcelonie i Mediolanie.

ZAPISY I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

tel. 608-080-225
e-mail: [email protected]
Instagram: @oculoplastics_academy