
-
by admin
W tym wpisie opowiemy Wam jak wygląda droga od podjęcia decyzji o plastyce powiek, do momentu samego zabiegu. Jeżeli wciąż się wahacie czy blefaroplastyka jest dla Was, macie wątpliwości, boicie się, czy zwyczajnie jesteście ciekawi- koniecznie doczytajcie do końca!
Kiedy w głowie zakiełkuje myśl o „zrobieniu sobie powiek” większość ludzi najpierw przeprowadza dokładny research w Internecie. Bardzo dobrze! Można porównać sobie zdjęcia przed i po, poczytać opinie, zapoznać się z cennikami, zastanowić się jak daleko możemy pojechać, żeby zrobić zabieg.
Jeżeli już się zdecydujecie i wybór padnie na któregoś z naszych specjalistów, to pierwszym krokiem jest UMÓWIENIE KONSULTACJI.
Konsultacja to wizyta lekarska polegająca na kwalifikacji Pacjenta do zabiegu. W jej trackie lekarz ocenia jaki zabieg należy wykonać, rozmawia z Pacjentem o Jego oczekiwaniach, zbiera wywiad w kierunku innych chorób, wydaje zalecenia jak przygotować się do zabiegu. Jest to też świetny moment na zadanie wszystkich frapujących Was pytań- polecamy spisać je sobie wcześniej na kartce, żeby o niczym nie zapomnieć.
W Instytucie Powiek proponujemy dwa rodzaje konsultacji: stacjonarną, w naszej siedzibie przy ulicy Szubińskiej 85A w Bydgoszczy oraz online. Konsultacja online odbywa się poprzez platformę HaloDoctor w przeglądarce internetowej na urządzeniu mobilnym, nie trzeba do niej ściągać żadnego oprogramowania, wystarczy sprzęt z mikrofonem, kamerką i dostępem do Internetu, czyli w najprostszej wersji zwykły smartfon.
Na konsultację można się zarejestrować o każdej porze dnia i nocy poprzez formularz na stronie https://www.powieki.pl/umow-wizyte/ lub dzwoniąc do rejestracji pod numer +48 784 932 617 od poniedziałku do piątku pomiędzy 8:00, a 16:00.
Na konsultacji dobrze być bez makijażu, żeby lekarz mógł jak najlepiej zobaczyć twarz Pacjenta.
Po pozytywnej kwalifikacji do zabiegu kolejnym krokiem jest UMÓWIENIE TERMINU PLASTYKI. Do tego niezbędny jest kontakt z rejestracją.
Po konsultacji stacjonarnej na miejscu wyszukujemy dla Was dogodny termin. Natomiast po spotkaniu online dzwonimy do Was z propozycją terminów- oczywiście możecie też zadzwonić do nas sami zaraz po rozmowie z lekarzem.
Mając wyznaczoną datę należy wpłacić zaliczkę na poczet zabiegu w terminie do 14 dni przed- jest to gwarancja Waszego terminu! Dane do przelewu dostajecie od nas smsem, w nim jest też zawarta informacja o badaniach z krwi, których wyniki należy mieć ze sobą w dniu zabiegu. Co ważne- wyniki nie mogą być starsze niż sprzed trzech miesięcy od dnia zabiegu.
Przechodzimy powoli do głównego tematu naszego wpisu czyli kwestii JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Przede wszystkim przestrzegamy zaleceń wydanych przez lekarza na konsultacji. Jeżeli przepisał jakieś leki- bierzemy zgodnie z podanym dawkowaniem. Jeżeli zalecił odstawienie jakiegoś leku (np. rozrzedzającego krew)- stosujemy się. Dlatego konsultacja przed zabiegiem jest tak ważna- każdy Pacjent, to indywidualny przypadek! Kod odbioru leków wydawanych na receptę dostaniecie od nas smsem.
Jeżeli czegoś zapomnicie, nie jesteście pewni dawkowania- śmiało możecie do nas zadzwonić, zawsze Wam pomożemy.
Kilka dni przed zabiegiem należy odstawić używki- w szczególności zalecamy zrezygnowanie z alkoholu przynajmniej na trzy dni wcześniej.
Jeżeli mamy doczepione rzęsy- musimy je zdjąć.
Koniecznie sprawdźcie jak do nas dojechać, nasz adres to Szubińska 85A, Bydgoszcz- nie dokładajcie sobie w dniu zabiegu stresu szukania odpowiedniej trasy.
Znajdźcie osobę, która będzie Wam towarzyszyć w dniu zabiegu i będzie pełnić honory szofera dla rekonwalescenta. Po zabiegu będziecie mieć założone opatrunki, które ograniczają pole widzenia (możecie je zdjąć po około 2 godzinach), zalecana jest pozycja półleżąca, nie należy pochylać głowy- po prostu rozsiądźcie się wygodnie w fotelach i cieszcie się, że Wasze nowe, piękne powieki już się goją, żeby za klika dni cieszyć Was nowym, świeżym spojrzeniem!
Spędzicie u nas około dwóch godzin, w tym czasie Wasza osoba towarzysząca może udać się na spacer, ale może też rozgościć się w naszej poczekalni.
W dniu zabiegu zjedzcie śniadanie, przyjmijcie leki, które bierzecie na stałe. Dobrze jest też umyć głowę, ponieważ po zabiegu aż do zdjęcia szwów (czyli przez około 7 dni) należy unikać moczenia ran.
Zgłoście w pracy, że Was nie będzie- nasi lekarze na czas rekonwalescencji mogą wystawić Wam zwolnienie. Przez pierwsze dni po zabiegu należy się oszczędzać.
Przyjedźcie do nas na umówioną godzinę. Na miejscu czeka na Was uśmiechnięta załoga, napoje i czekoladowe cukierki na pokrzepienie.
Wypiszecie dokumenty, skserujemy Wasze wyniki badań i zmierzymy Wam ciśnienie. Po tych podstawowych procedurach zostaniecie zaproszeni do gabinetu.
W tym miejscu musimy zaznaczyć, że są sytuacje, kiedy lekarz musi odstąpić od zabiegu.
Jeżeli zdarzy się tak, że macie za wysokie ciśnienie tętnicze, a po zażyciu leku nie osiągnie ono odpowiednich wartości, musimy odesłać Was do lekarza rodzinnego, który pomoże podjąć kroki celem stabilizacji ciśnienia.
Nie możemy przystąpić do zabiegu, jeżeli macie opryszczkę wargową- w tej sytuacji lepiej zaraz do nas zadzwonić i zmienić termin. Organizm jest wtedy osłabiony i nie możemy operować.
Oczywiste jest też to, że lekarz musi odstąpić do zabiegu jeżeli Pacjent przyjedzie chory- z gorączką lub kaszlem.
W takiej sytuacji Wasza zaliczka nie przepada, a my szukamy dla Was nowego terminu stosownego do czasu potrzebnego na wyleczenie Waszych przypadłości.
Po zabiegu umawiamy się na kontrolę i usunięcie szwów, dostajecie od nas wydrukowane zalecenia lekarskie. Płatności możecie dokonać zarówno gotówką jak i kartą, na życzenie wystawimy dla Was fakturę VAT.
Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania jak przygotować się do plastyki powiek piszcie na [email protected] wszak najważniejszym elementem tego przygotowania jest przygotowanie psychiczne! Tak, żeby z wiedzą, pewnością, bez lęku, a z radością oddać się ręce naszych specjalistów!